Dywany wełniane polskie – tradycja i nowoczesność

Polska słynęła z produkcji wysokiej jakości dywanów. Chociaż lepiej jest napisać: słynęła i słynie. Po okresie transformacji i wielu zawirowaniach gospodarczych, polscy producenci wciąż mają się dobrze. A to dlatego, że pewne rzeczy pozostały niezmienne. Korzystając z bogatej tradycji, a także łącząc ją z wykorzystaniem naturalnych materiałów wysokiej jakości oraz z perfekcyjnym wzornictwem i wykonaniem, polskie mniejsze i większe zakłady zajmujące się produkcją dywanów wciąż mogą pochwalić się tym, że ich produkty są niezwykle cenione i popularne. I to nie tylko w ojczyźnie, ale i na całym świecie. Dywany wełniane polskie są bowiem eksportowane do różnych krajów. Dlaczego się tak dzieje?

SIŁA W MATERIALE

Dywany wełniane polskie od zawsze słynęły z tego, że były robione z materiałów najwyższej jakości. Czysta wełna, specjalnie wyselekcjonowana i przygotowana do produkcji dywanów to jeden z sekretów tego, że polskie kobierce są doceniane zarówno wśród rodzimych, jak i zagranicznych nabywców. Czym więc jeszcze charakteryzuje się wełna będąca bazą wysokiej jakości dywanów?

WEŁNA WEŁNIE NIERÓWNA

Przede wszystkim (o czym już wspomniano) wełna jest naturalna. Przekłada się to na fakt, że dywany polskie wełniane mają na przykład bardzo estetyczny wygląd i mogą służyć przez długie lata. Wysokiej jakości wełna zapewnia więc im wytrzymałość. Jest też ona bardzo miła w dotyku i sprężysta, dzięki czemu chodzenie boso po takim dywanie jest czystą przyjemnością, zaś sprężystość sprawia, że włókna się nie wgniatają ani nie ulegają innym odkształceniom. Jeśli jesteśmy już przy chodzeniu boso, to trzeba wspomnieć o tym, że polskie dywany wykonane z wełny do doskonały termoizolator – zapobiega więc temu, że będzie nam chłodno w stopy zwłaszcza podczas zimniejszych pór roku (z tego też powodu mniejsze dywaniki wykonane  naturalnej wełny doskonale nadają się na wyłożone zimnymi płytkami łazienkowe posadzki).
Dywany wełniane polskie na pewno warte są swojej ceny i są bardzo dobrą inwestycją. Na pewno posłużą nam długi czas i to w znakomitej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *