Nowoczesne wnętrze a dywan – czy to idzie w parze?

Nowoczesne wnętrza kojarzą się z pewnym minimalizmem czy też, w wersji ekstremalnej, wręcz ze sterylnością. Wydawałoby się więc, że w takich pomieszczeniach nie ma miejsca na dywan wełniany, a na podłodze mogą być tylko płytki czy też panele. Nic bardziej mylnego! Dywany wełniane nowoczesne w swym designie doskonale nadają się do wnętrz, którym daleko do tych tradycyjnie urządzonych, a które do tej pory kojarzyły się właśnie z dywanami.

DYWANY WEŁNIANE NOWOCZESNE – DO JAKICH POMIESZCZEŃ?

Dywany wełniane nowoczesne dzięki odpowiedniemu wzornictwu sprawdzą się – jak już wcześniej wspomniano – w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym czy też nawet industrialnym. Można zastosować je zarówno w salonie, sypialni, jak i łazience (w tym ostatnim przypadku mowa oczywiście o mniejszych dywanikach). Dzięki takiemu elementowi wystroju, jakim jest dywan wełniany nowoczesny, pomieszczenie zyska na przytulności. W związku z tym, że współcześnie produkuje się dywany w różnych kolorach i z różnymi wzorami, to wśród nich znajdziemy na tyle stonowane, że doskonale sprawdzą się one we wnętrzach urządzonych minimalistyczne czy też nawet w surowym stylu. Geometryczne wzory lub zupełny ich brak, szarość, czerń, biel to połączenia, które zadowolą nawet najbardziej zaciekłych wyznawców stylu nowoczesnego. Dywany w tym stylu na pewno nie przytłoczą pomieszczenia, a na pewno będą stanowić ciekawy dodatek, i to nie tylko ze względów estetycznych.

DYWANY WEŁNIANE NOWOCZESNE, CZYLI… CO JESZCZE?

Poza tym, poza wymiarem estetycznym, liczy się także wymiar praktyczny posiadania na podłodze dywanów wełnianych nowoczesnych. Z racji surowca, z którego są wykonane, doskonale izolują, jeśli chodzi o temperaturę. Zapewniają przyjemne uczucie ciepła pod stopami, zwłaszcza w chłodniejszych porach roku. Nie należy zapominać także o tym, że dywany wykonane z naturalnej wełny znakomicie tłumią także hałas. Co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy pod nami mieszkają sąsiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *