Wełniany dywan – sposób na przytulne mieszkanie

Wełniane dywany od bardzo długiego czasu były stosowane w każdym domu. Jednak gdy nastała era paneli i nowoczesnych, syntetycznych wykładzin czy płytek, dywany wykonane z naturalnej wełny odeszły w zapomnienie. Jednak jak to zazwyczaj bywa w przypadku rzeczy sprawdzonych, dobrej jakości i naturalnych – wełniane dywany powróciły. Coraz więcej osób decyduje się na nie z paru względów. Poza wyżej wymienionymi cechami, naturalne dywany nadają też pomieszczeniu klasę, niepowtarzalny styl, a także sprawiają, że nawet nowocześnie czy też industrialnie urządzone mieszkanie staje się przytulne.

NIEZALEŻNIE OD STYLU

Należy dodać, że zmieniło się także postrzeganie wełnianego dywanu jako dodatku i elementu wystroju wnętrza, jeśli chodzi o styl, do którego on pasuje. Przez dziesięciolecia dywany wykonane z naturalnej wełny kojarzyły się z kobiercami w tureckie wzory, które pasowały tylko do wnętrz urządzonych tradycyjnie czy też w stylu retro. Dziś wzornictwo także w tej branży bardzo się zmieniło – stało się po prostu bardziej różnorodne. I tak, wśród wełnianych dywanów znajdziemy te bardziej tradycyjne, pasujące do wnętrz urządzonych w stylu retro czy też rustykalnym, ale także takie, które znakomicie znajdą swoje zastosowanie i wpasują się we wnętrza nowoczesne czy też industrialne. Główną rolę grają tutaj: długość włosia i kolorystyka. Wełniany dywan w stonowanych kolorach (szarość, biel, grafit czy czerń), gładki bądź z geometrycznymi wzorami doskonale sprawdzi się właśnie we wnętrzu nowoczesnym – sprawi, że będzie ono bardziej przytulne, a przy tym nie zaburzy głównego tonu, w którym mieszkanie jest urządzone. Z kolei do wnętrz urządzonych w stylach: tradycyjny, rustykalny czy retro sprawdzą się wełniane dywany o dłuższym włosiu i bardziej intensywnych kolorach, na przykład w tureckie czy też kwiatowe wzory. Dla miłośników modnego stylu skandynawskiego odpowiednie będą dywany w barwach pastelowych.

WEŁNIANY DYWAN – ROZMIAR

Kiedyś byłą moda, żeby dywan zajmował całą powierzchnię podłogi danego pomieszczenia. Dziś, ze względu na różnorodność dostępnych rozmiarów dywanów z wełny, istnieje możliwość umieszczenia ich tylko na części podłogi – na przykład w okolicy łóżka w sypialni czy centralnie pośrodku podłogi w salonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *