Dywan shaggy, czyli jaki?

Zwolennicy najnowszych trendów, jeśli chodzi o wystrój wnętrz bardzo (zwłaszcza w sypialniach) upodobali sobie dywan shaggy. Najprościej można ten typ dywanu określić mianem „dywan włochacz”. Charakteryzuje się on bowiem długim włosiem – runo może mieć długość nawet ponad 10 cm. Warto wspomnieć, że wśród tego typu dywanów prym wiodą polskie dywany wełniane. A to dlatego, że są one wykonane z wełny wysokiej jakości, co pomaga taki włochaty dywan utrzymać w idealnym stanie przez bardzo długi czas.

SHAGGY – CZY ŁATWO UTRZYMAĆ CZYSTOŚĆ?

Polskie dywany wełniane shaggy są produkowane w różnych rozmiarach. Ze względu na to, że przez długie runo trochę trudniej jest je utrzymać w czystości niż tradycyjne dywany z krótkim włosiem, przeważnie dywany typu shaggy są wybierane w mniejszych rozmiarach. Najczęściej umieszcza się je w sypialniach w pobliżu łóżka. Znajdują też zastosowanie w łazienkach – wtedy mają postać małych dywaników, które znakomicie dbają o komfort cieplny naszych stóp (i bezpieczeństwo, w razie ryzyka poślizgu) – na przykład tuż po wyjściu z wanny.

CZYSTA ŻYWA WEŁNA…

Wybierając dywan typu shaggy, warto postawić na taki wykonany w stu procentach z czystej wełny. Polskie dywany wełniane shaggy mają właśnie taki czysty, wełniany skład. Jeśli chcemy długo cieszyć się puszystością dobrą jakością takiego włochatego dywanu, należy odkurzać go co najmniej dwa razy w tygodniu. Dywan z długim runem odwdzięczy nam się pięknym wyglądem, jeśli co jakiś czas potraktujemy go trzepaczką – w ten sposób nie tylko pozbędziemy się zanieczyszczeń, ale także „wzruszymy” włosie dywanu, dzięki czemu będzie ono wyjątkowo puszyste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *