Dywan shaggy, czyli jaki?

Zwolennicy najnowszych trendów, jeśli chodzi o wystrój wnętrz bardzo (zwłaszcza w sypialniach) upodobali sobie dywan shaggy. Najprościej można ten typ dywanu określić mianem „dywan włochacz”. Charakteryzuje się on bowiem długim włosiem – runo może mieć długość nawet ponad 10 cm. Warto wspomnieć, że wśród tego typu dywanów prym wiodą polskie dywany wełniane. A to dlatego, że są one wykonane z wełny wysokiej jakości, co pomaga taki włochaty dywan utrzymać w idealnym stanie przez bardzo długi czas.

SHAGGY – CZY ŁATWO UTRZYMAĆ CZYSTOŚĆ?

Polskie dywany wełniane shaggy są produkowane w różnych rozmiarach. Ze względu na to, że przez długie runo trochę trudniej jest je utrzymać w czystości niż tradycyjne dywany z krótkim włosiem, przeważnie dywany typu shaggy są wybierane w mniejszych rozmiarach. Najczęściej umieszcza się je w sypialniach w pobliżu łóżka. Znajdują też zastosowanie w łazienkach – wtedy mają postać małych dywaników, które znakomicie dbają o komfort cieplny naszych stóp (i bezpieczeństwo, w razie ryzyka poślizgu) – na przykład tuż po wyjściu z wanny.

CZYSTA ŻYWA WEŁNA…

Wybierając dywan typu shaggy, warto postawić na taki wykonany w stu procentach z czystej wełny. Polskie dywany wełniane shaggy mają właśnie taki czysty, wełniany skład. Jeśli chcemy długo cieszyć się puszystością dobrą jakością takiego włochatego dywanu, należy odkurzać go co najmniej dwa razy w tygodniu. Dywan z długim runem odwdzięczy nam się pięknym wyglądem, jeśli co jakiś czas potraktujemy go trzepaczką – w ten sposób nie tylko pozbędziemy się zanieczyszczeń, ale także „wzruszymy” włosie dywanu, dzięki czemu będzie ono wyjątkowo puszyste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *