Dywany belgijskie wełniane – czym urzekają?

Dywany znów stały się modne. A to za sprawą różnorodności, którą prezentują. I nie chodzi tu tylko o wielość dostępnych rozmiarów, kolorów, wzorów, kształtów czy też materiałów (wełna, sznurki, włókna syntetyczne etc.), ale także o producentów. Przez długi czas Polacy byli przyzwyczajeni do wysokiej jakości dywanów polskich producentów oraz do fantazyjnych wyrobów tureckich. Od pewnego czasu bardzo pożądane są także dywany belgijskie wełniane. Czym urzekły polskich wielbicieli tego elementu wystroju wnętrz? Powodów zauroczenia jest więcej niż jeden.

PRZEDE WSZYSTKIM: JAKOŚĆ

Belgijskie dywany wełniane charakteryzują się tym, że są wykonane z materiału najwyższej jakości. Użyta wełna jest bardzo dobrego gatunku i cechuje ją wytrzymałość oraz sprężystość – co przekłada się potem podczas użytkowania dywanu na jego trwałość. W większości przypadków belgijskie dywany wełniane są wykonane z wełny sprowadzanej z Nowej Zelandii (dywany z niej robione charakteryzuje na przykład antyelektrostatyczność, co przekłada się na to, że belgijski dywan wełniany łatwiej utrzymać w czystości. Jakość to jednak nie tylko materiał, ale i sposób wykonania dywanu. Dotyczy to nie tylko splotów, ale na przykład drugiej strony dywanu – jest ona zrobiona tak perfekcyjnie i tak miękka, że nie zarysuje żadnej podłogi.

BELGIJSKIE DYWANY Z WEŁNY – WZORNICTWO

Belgijskie dywany wełniane urzekają także wzornictwem. A dokładnie mówiąc: bogatym wzornictwem. Wśród dywanów wyprodukowanych w Belgii coś dla siebie znajdą zwolennicy wielu różnych stylów – i tych bardziej subtelnych, neutralnych, i tych z ostrzejszym, wyraźniejszym charakterem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *