Dywany wełniane – wielki powrót w mniejszym formacie

Dywany wykonane z wełny to sprawdzona przez dziesięciolecia, a nawet wieki, ozdoba podłóg. Poza funkcją estetyczną dywany wełniane pełnią i pełniły także funkcję praktyczną – to doskonała termoizolacja. Trzeba także wspomnieć, że dywany kiedyś zdobiły także ściany (w niektórych rejonach Polski i świata ten zwyczaj jest kultywowany dziś). Od pewnego czasu można odnotować wzrost zainteresowania dywanami. Dywany wełniane nowoczesne goszczą w coraz większej liczbie domostw.

LEKKA ZMIANA – DYWANY WEŁNIANE NOWOCZESNE

W niedalekiej przeszłości tradycyjne dywany w większości produkowane były w dużych, standardowych rozmiarach. Dzięki temu przeznaczone były do tego, by położyć je na całą podłogę. Dywany wełniane nowoczesne występują zaś w różnych rozmiarach, a główną tendencją w aranżacji mieszkania, jest kładzenie ich na części podłogi. Można by rzec, że w przypadku dywanów wełnianych nowoczesnych bardziej doceniana jest ich funkcja ozdobna niż praktyczna, czyli użytkowa.

NIEZALEŻNIE OD POMIESZCZENIA

Dziś dywany wełniane nowoczesne są na tyle zróżnicowane pod względem kształtów, kolorów czy długości runa, że mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach. Kiedyś zwyczajem było kładzenie ich w salonie czy też na podłogach różnych pokojów. Dziś dywany wełniane nowoczesne można znaleźć także w kuchniach (zwłaszcza w tych połączonych z salonem), łazienkach  czy przedpokojach. Źródeł wzrost popularności dywanów wykonanych z naturalnej wełny należy upatrywać w tym, że ich projektanci dbają o ich różnorodność, jeśli chodzi o design.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *