Jak dobrać dywan?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to: wziąć pod uwagę rozmiary pokoju. Oczywiście jest to kwestia kluczowa, jednak nie rozwiązuje ona całkowicie problemu doboru odpowiedniego dywanu. Na szczęście dywany wełniane klasyczne łatwo dziś dopasować wedle naszych potrzeb nie tylko ze względu na rozmiar. Bogate jest także ich wzornictwo (chodzi tu o kolory, kształty czy długość włosia) – dzięki temu wszystkiemu wybór dywanu wełnianego klasycznego nie jest sprawą zbyt skomplikowaną. Jak to sobie dodatkowo ułatwić?

DYWAN A… MEBLE

Wybierając dywan wełniany klasyczny czy też taki z włókien syntetycznych należy rozpatrzyć fakt, czy chcemy, aby był on pod meblami, czy leżał obok nich. Jeśli decydujemy się na wersję „podmeblową”, musimy pamiętać o tym, żeby dywan spod mebli wystawał. W związku z czym nie może być on za mały. Niezależnie od tego, czy będzie on leżał pod sofą, stołem czy szafą, musi wystawać spod tych mebli co najmniej 20 cm. Jeśli zaś decydujemy się na umieszczenie dywanu obok mebli, to może być on mniejszych rozmiarów. Dywany mniejszych rozmiarów dobrze wyglądają na przykład położone obok łóżka.

DEKORACYJNY CZY… UŻYTKOWY?

Dobrej jakości dywan wełniany klasyczny perfekcyjnie łączy w sobie te dwie cechy. Jednak prawdą jest, że dywany mniejsze o okrągłym czy owalnym kształcie oraz o innych fantazyjnych formach znakomicie się sprawdzają jako dywany ozdobne. Dywany prostokątne czy kwadratowe o dużych rozmiarach mogą dzięki złudzeniu optycznemu (uzyskanemu także dzięki odpowiednio dobranym kolorom i wzorom) poszerzyć czy wydłużyć pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *