Jaki dywan i gdzie – jak dopasować?

Dywan to bardzo powszechny element wyposażenia mieszkania. Nad jego wykorzystaniem nie ma się co rozpisywać. Jednak jeśli chodzi o to, jaki dywan wybrać i do jakiego pomieszczenia, to jest już trochę obszerniejsza kwestia. Zwłaszcza jeśli chodzi o ich kształt. Do najbardziej popularnych należą dywany prostokątne, tuż za nimi plasują się kwadratowe, a są jeszcze dywany owalne wełniane oraz dywany okrągłe. Czym więc się kierować, jeśli chodzi o wybór kształtu dywanu?

DYWANY OWALNE WEŁNIANE – NIE TYLKO POD MEBLAMI

W przypadku dywanów prostokątnych sprawa wydaje się dość… prosta. Ze względu na to, że większość pomieszczeń ma właśnie taki kształt, takie dywany są wybierane do położenia na całości powierzchni podłogi. Dywany owalne wełniane przeważnie są wybierane w mniejszych rozmiarach i umieszczane na przykład pod stolikami – głównie o kształtach takich samych jak wspomniane dywaniki. Dywan owalny dobrze się też sprawdzi w pomieszczeniu, w którym meble mają miękkie, zaokrąglone krawędzie i są pozbawione ostrych kątów. Dywan owalny wełniany, najlepiej z dłuższym włosiem, doskonale się tez sprawdzi, gdy położymy go tuż przed naszym łóżkiem – dodatkowo będzie zapewniał on stopom miły kontakt z podłogą po nocy spędzonej w ciepłym łóżku.

OWALNY DYWANIK, CZYLI ELEMENT DEKORACYJNY

Dywany owalne wełniane doskonale się sprawdzą także w roli elementów dekoracyjnych. Mogą być one położone w jakiejkolwiek wolnej przestrzeni mieszkania lub też centralnie w salonie. Ciekawy print takich dywaników dodatkowo wzmocni ich funkcję ozdobną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *